(за книгою: Микулин А. А. Активное долголетие (Моя система борьбы со старостью. - М.: Физкультура и спорт, 1977. - 63 с.)
Сьогодні пропоную вашій увазі досить цікаву книжку, присвячену щоденному здоров’ю. Автор – відомий конструктор авіаційних двигунів, продуктивно використав час своєї хвороби, ознайомившись з медичною літературою, і запропонував свої методи підтримання здоров’я. У чому особливість – все це він довгий час випробовував на собі, залишившись до поважного віку активним фізично і розумово (як тут не згадати наші
вчорашні роздуми про хворих лікарів). Та ще й спробував підкріпити це науковими викладками. Особливо цікавою є його ідея щодо принципу дії людських м’язів: звучить парадоксально, однак автор стверджує, що їжа потрібна в першу чергу не для напруження м’язів, а для їх розслаблення. Також важливу роль у книзі відведено питанню іонізації повітря (щиро кажучи, саме після прочитання цієї книжки я купив додому іонізатор і періодично його вмикаю, особливо в опалювальний період). Як завжди, виписки перекладав сам, тому вибачайте за можливі огріхи і не забувайте, що це лише виписки: якщо цікавитеся цією темою – обов’язково знайдіть цю книжку (в інтернеті безліч її копій) і прочитайте. Я ж намагаюся лише заохотити вас до цього:
- Медики, активно користуючись медикаментами, недооцінюють роль такого фактора, як самостійність живих клітин.
- Вся внутрішня поверхня вен від пальців рук до плеча і від пальців ніг до стегна через проміжки близько чотирьох сантиметрів розділена клапанами (22 – на венах ніг і 17 на венах рук). Вони дозволяють пропускати кров тільки вгору, в бік серця, і закриваються при зворотному потоці.
- М'язи - це додаткові насоси (коли вони напружуються - вони стискають вени, і кров підіймається на один клапан вище, коли розслаблюються - відбувається заповнення клапана - прим. моя)
- Навіть здоровий спортсмен, пролежавши в ліжку тиждень без руху, не може ходити.
- Віброгімнастика: піднятися на носках так, щоб каблуки відірвалися від підлоги всього на один сантиметр, і різко опуститися на підлогу. Робити не частіше одного разу в секунду. Після тридцяти вправ (струсів) потрібно зробити перерву 5-10 секунд. Робити не більше шістдесяти струсів. Протягом дня повторювати вправу 3-5 разів по одній хвилині. Займаючись, стискайте міцніше щелепи. Намагайтеся не робити вправу посередині кімнати – краще в дверному проході, де підлога жорсткіша, аби не викликати нарікань сусідів, що живуть під вами
- Для максимальної бадьорості і здоров'я бажано щодня бігати 15-20 хвилин по 2-3 кілометри.