Автор портрету: Жозеф Дюплессі |
- Приказка: «Після того, як здобута перша сотня фунтів, набагато легше здобути другу» справедлива, бо за самою своєю природою одні гроші притягують інші.
- Компаньйонство часто закінчується сварками, але я був щасливий щодо цього: справи завжди велися успішно і кінчалися дружньо; думаю, однією з основних причин цього було те, що в наших контрактах завжди дуже точно зазначалися обов'язки кожного партнера, так що сперечатися не було про що (дуже часто від цього недоліку страждають фірми, що засновуються друзями або родичами – спочатку ніби жодних контрактів не украдається і обов’язки не прописуються («ми ж друзі/рідня»), а з часом це призводить до конфліктів – прим. моя).
- Ніколи не проси про посади і ніколи не відмовляйся від тієї, яку тобі пропонують.
- Краще відмовитися від своєї влади, ніж від своїх принципів.
- Якщо провидінню було завгодно знищити індіанців, щоб звільнити місце для хліборобів, то ром був, напевне, найкращим засобом для цього.
- [Якщо хочете зібрати гроші на громадські потреби], я раджу вам перш за все звернутися до тих, про яких ви знаєте, що вони дадуть що-небудь; потім до тих, щодо яких ви не впевнені, дадуть вони чи ні, і покажіть їм список тих, які вже дали; нарешті, не нехтуйте і тими, щодо яких ви упевнені, що вони нічого не дадуть, бо в деяких з них ви можете помилитися.
- Невдоволення митом на свічки і дорожнечею жиру, яке висловлюють жителі Лондона, звучить досить абсурдно в устах тих, хто добровільно віддає перевагу життю при світлі свічок і спанню при сонячному світлі (як на мене, непогана відповідь тим, хто нарікає на дорожчання електроенергії, але до півночі засиджується перед телевізорами чи гульбанить на дискотеках – прим. моя).
- Людське щастя створюється не стільки великими успіхами, які трапляються рідко, скільки невеликими щоденними покращеннями.
- Історія сповнена помилок держав і монархів.
- Найкращі громадські заходи рідко впроваджуються в результаті попереднього мудрого розмірковування; зазвичай вони зумовлені обставинами.
- Ті, хто вміло дискутує, всім суперечачи і все спростовуючи, зазвичай бувають нещасливі у своїх справах.
- Іноді здоровий глузд, посилений безпосередньою небезпекою, бере верх над усілякого роду екстравагантними думками.
- Генерал був здатний складати розумні плани і швидко, діяльно проводити їх в життя (мені сподобалося формулювання, більшості з нас не вистачає саме цих здібностей - прим. моя).
- Коли люди зайняті роботою, у них буває найкращий настрій.
- Він завжди сидить верхи на коні, але ніколи не скаче (про людей, які люблять створювати видимість бурхливої діяльності - прим. моя).
- Розпорядок дня:
Цитати і книжки, що згадуються в автобіографії:
- Вірші Попа (напевне, мається на увазі Олександр Поуп – англійський поет 18-го століття. До речі, перший вислів часто приписують Дейлу Карнегі – прим. моя):
Людей треба вчити так, ніби ви їх не вчите, і незнайомі речі підносити як забуті.
Говорити слід хоча і впевнено, але з удаваною скромністю.
Нестача скромності є нестачею розуму.
- Джон Беніан «Мандрівка пілігріма» (якщо вірити Вікіпедії, правильно писати «Баньян» – прим. моя).
- Джон Локк «Про людський розум» (існує український переклад - «Розвідка про людське розуміння» - прим. моя).
- Антуан Арно (син), П’єр Ніколь «Логіка, або мистецтво мислити».
- Плутарх «Порівняльні життєписи» (ця книжка теж досить часто зустрічається у рекомендаціях різних авторів, та ще й існує український переклад, тому становлю в чергу на опрацювання – прим. моя).
- Даніель Дефо «Досвід про проекти».
- Коттон Мезер «Досліди про те, як робити добро» (у Вікіпедії перекладено як «Прагнення до добра»).
- Ксенофонт «Спогади про Сократа».
- Вірші Піфагора (так звані «Золоті вірші», написані учнями Піфагора у ІІІ ст. до н.е. – прим. моя).
Немає коментарів:
Дописати коментар