Більшість книжок Драгункіна у мережі доступні, також раджу хоча б раз переглянути його відеокурс. Посилання на сайт не даю, оскільки там лише реклама книжок і відгуки (тут «домовитися» зі своєю совістю виявилося простіше, оскільки одну з книжок Драгункіна я колись таки придбав). Відразу зазначу, що у більшості книжок матеріал повторюється (особливо перші 10 сторінок), з’являються лише якісь нові акценти. Я найактивніше послуговувався «Английским за 3,5 дня» (оскільки вона в мене є в друкованому вигляді, зручнішому для пошуку і перегляду) та «Малым прыжком в английский за 115 минут».
Моє враження: дехто стверджує, що Драгункін занадто спрощує англійську мову, розслаблює читача її уявною легкістю. Як на мене – нічого подібного. Де потрібно, автор чесно вказує, що буде складно і слід просто зазубрити. Але він же й переконливо показує, як можне спростити собі завдання. Певен, що саме це (і заряд мотивації, який дає автор) потрібні початківцю, який сподівається на швидкий старт і хоча б якийсь результат. З власного досвіду знаю: неправильний початок (наприклад, намагання механічно зазубрити першу 1000 англійських слів) дуже швидко відбиває усіляке бажання. А тут ти вже через годину можеш складати невеличкі англійські фрази. Це надихає і дає наснагу рухатися далі, долаючи все складніші перешкоди. Тож вирішувати вам, а я включаю методику Драгункіна у свій арсенал боротьби за англомовність. Вже навіть встиг зробити собі невеличкий конспект-пам’ятку на 6 сторінок з основними тезами. Але пам’ятайте, що я склав її після прочитання кількох книжок Драгункіна, тож і вам доведеться спочатку прочитати хоча б одну з них, аби отримати від пам’ятки користь.
Наостанок згадаю ще кілька книжок, що вирізняються із загального ряду самовчителів і можуть бути корисними для погляду на процес вивчення англійської мови трохи під іншим кутом:
- Дружбинский Ю. Английский для своих (спроба, подібно до Драгункіна, переглянути стандартну методику вивчення англійської граматики).
- Камионская Л.В. Научись говорить по-английски (для батьків, які самі мовою не володіють або володіють погано, але мають допомагати у її вивченні своїм дітям).
- Також раджу книжки Антона Брежестовського (вони хоч і розраховані на вищі рівні володіння англійською мовою, але легко читаються і дають непоганий психологічно-теоретичний матеріал).
Немає коментарів:
Дописати коментар