- Три вороги, яких треба позбутися, - нерішучість, сумніви і страх.
- Нерішучість кристалізується у сумнів, вони змішуються, породжуючи страх.
- Страх – це лише стан Вашої свідомості і, відповідно, може вами контролюватися і спрямовуватися.
- Творенню передує уяву: першою народжується думка.
- Якщо Ви бажаєте багатства, визначитесь, у якій формі й скільки Ви хочете.
- Страх злиднів паралізує розум, руйнує уяву, вбиває самовпевненість, підриває ентузіазм, охолоджує ініціативу, розмиває цілі, робить неможливим самоконтроль. Він зводить нанівець чарівність особистості, засмічує чіткість мислення, перешкоджає концентрації зусиль. Він позбавляє наполегливості, перетворює силу в безсилля байдикування, знищує амбіцію, погіршує пам'ять, притягує невдачі. Він душить любов і ґвалтує найкращі почуття душі, нехтує дружбою і привертає нещастя, веде до безсоння, туги і печалі...
- Людина настільки жадібна, що цивілізації довелося винайти всілякі закони для огородження її від ближніх.
28 лип. 2013 р.
Наполеон Хілл. Думай і багатшай (завершення)
От і завершилося (див. ч. 1, ч. 2, ч. 3, ч. 4, ч. 5, ч. 6, ч. 7) наше знайомство зі світовим бестселером Н. Хілла (Н. Хилл. Думай и богатей). Майже місяць я публікував (а ви читали) мої виписки. Для себе взяв багато цікавого, і сьогоднішня публікація – не виняток: йтиметься про різновиди страху, що заважають нашому зростанню та їх основні ознаки. А якщо знаємо, що чогось боїмося – це вже перший крок до подолання страху. Як це зробити – також сказано в одній з виписок. В якій саме? Спробуйте відшукати самі:
21 лип. 2013 р.
Наполеон Хілл. Думай і багатшай (ч. 7)
- Людина здатна сприймати характер, навички і силу думки тих, з ким співпрацює.
- Позитивно спрямоване мислення веде нас до багатства.
- Щастя не у володінні, а в опануванні.
- Бізнес – це теж творчість, як і будь-яка інша справа, якій ми віддаємося добровільно.
- Краще, найохочіше свідомість відгукується на такі стимули:
1. Сексуальне бажання, пристрасть.
2. Любов.
3. Пристрасне бажання слави, могутності, фінансових успіхів, грошей.
4. Музика.
5. Дружба з людьми тієї ж або протилежної статі.
6. Союз інтелектів, заснований на тісній дружбі двох або декількох людей, що об'єднуються в певній галузі світського або релігійного знання.
7. У переслідуваних людей – спільність випробувань, колективізм страждання.
8. Самонавіювання.
9. Страх.
10. Алкоголь і наркотики. - Елмер Р. Гейтс здійснив понад двісті відкриттів, що мають практичне значення для самовдосконалення і використання свого творчого дару («кімната особистої комунікації»).
- Свідомість людини обов'язково потребує стимулу!
- У своїх вчинках люди все ж більше спираються на почуття, ніж на розум.
- Сексуальні почуття невинні тільки тоді, коли діють заодно з розумом і усвідомленістю.
- Підтримуйте у собі конструктивні почуття і думки, намагайтеся зробити їх переважаючими у Вашій свідомості.
14 лип. 2013 р.
Наполеон Хілл. Думай і багатшай (ч. 6)
Поступово наближається до завершення наше «думаюче-багатіюче» читання (Н. Хилл. Думай и богатей). У сьогоднішніх нотатках (див. також ч. 1, ч. 2, ч. 3, ч. 4, ч. 5) теж є список (не лякайтеся, цього разу він значно коротший). Цікаво, що до книжки поступово звикаєш, починаєш краще розуміти автора й іноді навіть подумки обганяєш його. Можливо, й правий Н. Хілл, коли стверджує, що цю книжку слід прочитати мінімум тричі, а потім ви й самі будете до неї періодично повертатися. Не знаю, чи матимуть такий ефект і мої нотатки, мені буде досить, якщо вони допоможуть вам у потрібну мить:
- Капітал включає в себе не тільки і не стільки гроші, скільки особливим чином добре організовані групи людей, які планують шляхи і способи найефективнішого використання грошей для виробництва товарів іншим людям і забезпечення доходів – собі самим.
- Всі, хто бажає досягти успіху, повинні пристосуватися до умов системи, яка контролює всі підходи до великих і малим статків.
- Є лише один вартий довіри метод придбання і законного збереження багатства – надання необхідних послуг.
- Випадок завжди випередить вас. Поверніться до нього обличчям.
- Думка – найдешевший у світі товар. Запитайте будь-кого – і він подарує Вам цілий букет.
- Дуже типово для людей, які знають щось, представляти справу так, ніби вони знають все і ще більше. Такі люблять поговорити. А Ви, якщо хочете навчитися швидко приймати рішення, краще зосереджено мовчіть.
- Напишіть великими літерами і повісьте на видному місці хоча б таке висловлювання: «Що можеш - світу розкажи. А краще - покажи!»
- Складові твердості характеру: бажання, рішення, віра, наполегливість, «мозковий центр» та організація планування.
- У світі завжди знайдеться місце для людини, слова і справи якої показують: вона знає, куди прямує.
- Будьте рішучі з нерішучістю – своєю і чужою.
7 лип. 2013 р.
Наполеон Хілл. Думай і багатшай (ч. 5)
Продовжуємо читати (і конспектувати) цю непересічну книжку (Н. Хилл. Думай и богатей). Сьогоднішні виписки (див. також ч. 1, ч. 2, ч. 3, ч. 4) мають надихнути вас на заплановані звершення, вказавши на необхідність розбурхати свою уяву, на максимум задіяти свій інтелектуальний потенціал і з величезною наполегливістю прямувати до обраної мети. Аби надати вам «початкового імпульсу» та застерегти від перепон, що траплятимуться на цьому шляху, автор пропонує черговий список (ви вже помітили, що схильність до класифікації й упорядкування – одна з його відмінних рис: чому б і собі не перейняти?). Але спочатку – кілька мотивуючих думок:
- Поведінка, настрій, з яким Ви надаєте послуги, в кінцевому рахунку і є визначальний чинник, від якого залежить все - і одержувана винагороду, і тривалість найму.
- Істинна цінність Ваших розумових здібностей визначається прибутками, які Ви можете отримати від продажу Ваших особистих послуг.
- Люди нічого не хочуть – і тому ніколи нічого не отримають.
- Освіченим можна вважати лише того, хто отримує від життя все, що він хотів би отримати без насильства над іншими людьми і на рівних з ними правах.
- Цінуються не знання самі по собі, а те, як вони можуть бути використані.
- Самовиховання – найважча з робіт. Не переможете себе – будете переможені собою.
- Починайте діяти негайно, використовуйте всі засоби, які є у Вас під рукою; кращі засоби і можливості тільки тоді відкриються Вам, коли Ви вже хоч трохи досягнете успіху.
- Наймайтеся на роботу до того, хто без всякого сумніву варто цього.
- Не можна встигати відразу і скрізь. Сконцентруйте зусилля на основній і чітко визначеній меті.
Підписатися на:
Дописи (Atom)